Політологи вважають, що влада не розуміє, яку вона розпочинає кризу у суспільстві через арешт Тимошенко

0

Поделиться в соц. сетях

Це початок створення в Україні білоруського режиму Лукашенка, а може ще й гірше. Це початок цілковитого згортання демократичних процесів в країні і безумовно початок посилення масових політичних переслідувань. Далі черга за звичайними громадянами.

Арешт лідера опозиції коментують відомі політологи

Ігор Лосєв

Це початок створення в Україні білоруського режиму Лукашенка, а може ще й гірше. Це початок цілковитого згортання демократичних процесів в країні і безумовно початок посилення масових політичних переслідувань. Далі черга за звичайними громадянами. А що робить будь-який авторитарний режим, коли економічна та політична ситуація погіршується – починає залякувати народ, аби той не виходив на вулиці і не захищав свої права. Щоб всі були перелякані, сиділи по домівках і мовчки терпіли автиоритарну владу. Це лише наша дурнувата інтелігенція – не боюся цього слова – , бо це псевдоінтелігенція пише листи на підтримку Януковича у його боротьбі нібито з корупцією. Такі речі може писати лише людина, позбавлена інтелекту та елементарного мислення. Фактично вони освятили арешт Тимошенко і всі політичні репресії. Вони морально до цього причетні, тому тепер зобов’язані після вихваляння цієї влади понести відповідь й за вчинки влади. Бо вони показали цій страшній владі, що вони співчувають тим, хто репресує, і зневажають репресованих. Це ганьба і ці люди не мають права називатися інтелігенцією чи інтелектуалами. Особливо вражає одна збуджена письменниця, яка колись нас залякувала гламурним фашизмом, жіночим фашизмом і таке інше. Тепер ця відома письменниця, котра закликала голосувати проти всіх , допомогла прийти до влади кримінальному фашизмові.

Якщо влада не побоялася таке зробити з Тимошенко, лідером опозиції, то далі черга за всіма рядовими громадянами. Зараз кожен має це усвідомити і подолавши у собі страх нарешті дати оцінку цій банді. Бо якщо хтось думає, що власну правову і демократичну державу можна мати нічим не жертвуючи, то він помиляється. Ця влада ставиться до громадян як до бидла, а якщо громадяни не хочуть, аби їх такими вважали, то потрібно в собі нищити боягуза.

Віктор Небоженко

Я думаю, що це пов’язано з двома речами. Влада намагається вивести з поля уваги суда, громадськості роль Фірташа, Путіна, РосУкренерго, Ющенка у газових контрактах, тому посилює тиск на Тимошенко. З іншого боку, зміна статусу Тимошенко може бути пов’язана з головним свідком Ющенком, для якого дуже важливо свідчити в умовах, коли Тимошенко сидітиме у клітці, що охороняється міліцією. Тільки за таких умов він вірогідно лише й погодився свідчити. Ющенко мріяв 5 років отримати перевагу над Тимошенко. Вона сидітиме у тюрмі, а він на волі. Те, що йому вірогідно пообіцяли під час передачі влади під час президентської кампанії, зараз виконали. Але річ у тім, що Партія регіонів має за мету пересадити все помаранчеве керівництво. Не виключено, що завтра викриються крім РосУкренерго інші проекти, де Ющенко може зі свідка так само перетворитися на обвинуваченого. Тому він даремно погодився на цю брудну гру і так активно старається і допомагає владі знищити свого колишнього соратника і партнера, завдяки якому він і став президентом.

Олексій Гарань

Все це вписується у бульдозерну політику влади. Зараз переслідуються опозиційні сильні політики. Влада дуже вляпалася з арештом Тимошенко. Звичайно вона хотіла це зробити саме влітку, коли люди відпочивають і не зможуть відреагувати. Але на це відреагує світова спільнота. Янукович прагне довести до кінця угоду про асоціацію з ЄС, бо ця угода йому дуже потрібна. Проте арешт Тимошенко може все перекреслити. Я також не виключаю, що в цьому контексті йде боротьба різних груп в команді Януковича, яким не потрібна асоціація з ЄС, тому проігноровані всі зауваження і застереження міжнародної спільноти щодо справи Тимошенко.

Крім того, арештом Тимошенко влада хоче залякати усіх громадян і продемонструвати свою силу. Але така сила контрпродуктивна.

Алла Лазарєва, журналіст, Франція

На мою думку, арешт Тимошенко – це передовсім початок політичної кампанії до парламентських виборів. Влада демонструє острах програти. Очевидно, розрахунок робиться на те, що протесний електорат швидко не знайде харизматичних лідерів, не зможе об’єднати зусилля. Безумовно, йдеться також про залякування радикальної опозиції, а також суспільних активістів. Але коли влада боїться, це означає, що вона усвідомлює власну непопулярність.

Ігор Жданов

Зараз уже остаточно зрозуміло, на кого і на що працює судова система. Справедливого суду просто немає. Зрозуміло, що влада поставила завдання суду і той виконав. Але влада не розуміє, яку вона розпочинає кризу у суспільстві. І цього разу вона не буде одномоментною а досить тривалою. Влада обрала чорно-білий формат відносин з Тимошенко. Вона уже зробила з Тимошенко Жанну д’Арк . Бо зауваження суду про те, що вона зловживає у суді, безглузді і нелогічні, бо вона так само може поводитися у суді, будучи уже заарештованою. Тобто тут жодної логіки у поясненнях судді немає.

Тепер на Україну чекатимуть більш жорсткі заяви про репресії в Україні. І уже точно можна говорити, що ратифікація угоди про асоціацію з ЄС під величезним сумнівом.

Нет похожих записей.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.