Андрій Парубій: “Привітання” з Кремля

0

Поделиться в соц. сетях

Своєрідно привітав Президент РФ Дмитро Медведєв українців з 20-ю річницею Незалежності. І використав для цього оригінальний майданчик – зустріч з главою КНДР Кім Чен Іром. Медведєв наполегливо порекомендував українцям віддати Росії ГТС, вступити в Митний Союз і, в цілому, йти по дорозі Білорусії. А інакше доведеться застосовувати санкції. Чому такі категоричні ультиматуми саме в День Незалежності?!

Створюється враження, що російським керівництвом наша незалежність сприймається як особиста образа і загроза національній безпеці РФ. Фактично, його послання з дипломатичної мови перекладається як погрозлива пропозиція згорнути державність і оголосити повну капітуляцію перед Кремлем.

Російські вожді завжди проводили політику, спрямовану на знищення української державності. Чи то в часи Царської Росії, чи СРСР, чи РФ. Назви імперії змінювались, але не змінювалась політика щодо України.

Сьогоднішня проблема в іншому. Зовнішня загроза накладається на внутрішні проблеми. Українська влада, яка мала б мобілізовувати суспільство на захист національних інтересів, веде себе як окупаційна адміністрація. Хоча формально проголошується європейський курс України, важко повірити в щирість цих заяв. Адже зовнішня і внутрішня політика має одна одну взаємопідсилювати, а не взаємозаперечувати. Як можна у зовнішній політиці проводити курс на європейську інтеграцію, а у внутрішній примітивно мавпувати російську модель управління?

Неможливо проводити євроінтеграцію і одночасно кидати за грати політичних опонентів, топтатись по базових цивілізаційних цінностях Європейського Союзу (перш за все свобода слова і зібрань).

Коректний психоаналітик назвав би це “когнітивним дисонансом”, а менш коректний – політичною шизофренією. А насправді, виглядає, що українська влада веде гру: на словах демонструє вірність європейським цінностям, а на ділі – крок за кроком здає національні інтереси України.

Не треба бути експертом-економістом, щоб бачити, до чого привів такий курс Білорусь. Результат – не тільки авторитарний режим, політичні репресії і міжнародна ізоляція. Це – неконкурентна економіка, яка переживає одну за одною економічні кризи.

Ця осінь для України буде складною. Політичне керівництво Росії усвідомлює, що якщо в грудні буде підписана Угода про зону вільної торгівлі між Укрїною і ЄС – це стане “точкою неповернення”. Тому Кремль робитиме усе, щоб цього не відбулося. В хід буде запущено весь арсенал тиску – інформаційна війна, економічні санкції, газовий зашморг. Тому вкрай важливо, щоб все українське суспільство однаково розуміло ступінь цієї загрози і не дозволило Януковичу і його команді “здати” національні интереси, як це було під час ратифікації Харківських угод. Адже розуміння проблеми – це перший крок до організації ефективного захисту. Грунт для цього є – останні соціологічні опитування продемонстрували, що понад 70% українців гордяться тим, що є громадянами України і вважають себе патріотами своєї держави. Перед зовнішньою загрозою ми повинні бути єдиними.

P.S. Для тих, хто пропонує повернення України в “братні обійми Росії” я маю погану новину. Мені довелось побувати в Грузії через кілька днів після закінчення російської військової агресії. В бомбах, які російські літаки скидали на житлові квартали грузинських міст, не було механізму, який би визначав прихильників тієї чи іншої політичної сили. Вони вбивали усіх…

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.