Під Києвом знищують заповідний ліс

0

Поделиться в соц. сетях

У той час, коли київська влада намагається повернути у власність міста землі, вкрадені “молодою командою” Черновецького, на південній околиці Києва, в Обухівському районі, відбувається дерибан заповідного лісу, масштаби якого можна сміливо співставити з обсягами розкрадання столичних зелених зон, повідомляє

20 травня 2011 року Обухівською районною радою було ухвалено рішення про вилучення 314 гектарів зі складу ландшафтного заказника місцевого значення “Обухівський”. Роком раніше аналогічне рішення №9 було ухвалено Козинською селищною радою. Абсурдність ситуації полягає в тому, що відповідно до закону України “Про природно-заповідний фонд” ані селищні, ані районні ради не наділені повноваженнями створювати /скасовувати або змінювати межі об’єктів природно-заповідного фонду. То чому ж згадані нами суб’єкти місцевого самоврядування йдуть на відверте та грубе порушення закону?

Відповідь знайти не складно: вже понад рік невідомі особи продають земельні ділянки на території заказника “Обухівський”. Тому-от і з’явилась потреба хоч якось легітимізувати дерибан пост фактум. Абсолютно очевидно, що за цією оборудкою безпосередньо стоїть Козинська селищна рада, яка вже давно перетворилась на контору, що працює за принципом “чєго ізволітє” для столичних скоробагатьків, які перетворили селище Козин на такий собі вітчизняний Беверлі Хіллз. А позаяк вільного місця в селищі для спорудження маєтків вже просто немає, то ділки від селищної та районної рад й поклали своє око на найближчий ліс. І дарма, що він заповідний. І мабуть так поспішали, що спочатку порушивши закон, віддали у приватну власність заповідний ліс, а тепер, так само порушуючи закон, намагаються зняти з нього заповідний статус і другим кроком змінити цільове призначення земель, вже офіційно віддавши ліс під забудову.

Нагадуємо, що відповідно до ст. 51-54 закону України “Про природно-заповідний фонд”, скасувати природоохоронний статус земель, що входять до складу заказника “Обухівський”, має право лише Київська обласна рада. Так само варто зауважити, що враховуючи комерційну вартість ділянки, що її займає заповідний ліс, у разі реалізації планів щодо її відчуження та передачі у приватну власність, державі буде завдано збитків на суму близько 1 млрд. доларів.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.