Янукович знову пересiв на радянськi гелiкоптери. Одразу два

0

Поделиться в соц. сетях

Зовсiм недавно повiтряна стайня Президента поповнилася дорогою суперсучасною моделлю гелiкоптера Agusta Westland — 139″. На цiй машинi гарант уже лiтав на Прикарпаття i Кiровоградщину.

Утiм, видається, Вiктор Янукович уже охолов до нової iграшки. Принаймні минулого понедiлка на Рiвненщину та Житомирщину лiтав на ветеранi — Мi-8 МТВ-1. Кiлька таких машин радянського зразка є в парку державiапiдприємства Україна. Ними активно користувався попередник Януковича. Примiром, восени 2007 року Вiктор Ющенко прилiтав на Мi-8 у селище Попiльня на Житомирщинi.

… Величезна транспортна розв’язка неподалiк Житомира. Цей об’єкт будували понад три роки, а тепер чекають на вiдкриття самого Президента. Десятки будiвельникiв, обласнi й мiськi чиновники, журналiсти, дiвчата в нацiональних строях iз короваєм — усi вдивляються у далечiнь: чи не їде вже?

Вiн зараз iз Рiвного летить. На вертольотi, — каже хтось iз чиновникiв. — Уранцi з Києва туди лiтав, а потiм уже до нас. Зрештою, кiлькагодинне очiкування скiнчилося, Янукович приїхав. Довжелезний кортеж автомобiлiв, попереду — люксовий мiкроавтобус GMC Savana.

Проте машини цього дня були, так би мовити, додатковим засобом пересування глави держави. Основним стали вертольоти. Саме цей вид повiтряного транспорту припав до душi нашому Президентовi.

Понедiлкова мандрiвка глави держави тривала кiлька годин: вiн побував у Рiвному, потiм перелетiв у селище Пересопниця, далi гайнув до Житомира, де вiдкрив транспортну автомобiльну розв’язку — i близько третьої години поспiшив до Києва. Швидко, зручно. I, нагадують з Адмiнiстрацiї Президента, траси не треба перекривати. Однак хоч Янукович i летiв повiтрям, у Житомирi перекриття дорiг не вдалося уникнути.

Глава держави приземлився на територiї вiйськової частини на схiднiй околицi мiста i вже звiдки автомобiлями дiстався розв’язки, яку вiдкривав.

На цей час в’їзд у Житомир iз Києва повнiстю перекрили, — розповiдає житомирянин Олександр Максименко. — Я це бачив на власнi очi, навiть зняв на камеру. Разом iз кiлькома iншими випадковим очевидцями пан Олександр спостерiгав i вiдлiт Януковича на вертольотах. Їх чомусь було два — очевидно, з мiркувань безпеки, аби потенцiйнi зловмисники не знали, в якому саме летить гарант Конституцiї.

У скiльки ж обiйшовся платникам податкiв цей вертолiтний вояж Януковича двома областями? Рахуємо разом. Загальна його протяжнiсть (Київ — Рiвне — Житомир — Київ) — 640 кiлометрiв. Крейсерська швидкiсть гелiкоптера Мi-8 — 220 кiлометрiв за годину. За годину вiн витрачає 580 кiлограмiв пального, вартiсть якого — 12 гривень за кiлограм. Тож тiльки на пальне одного вертольота пiшло 20 тисяч гривень. А що вертольотiв було два, тож маємо в пiдсумку 40 тисяч.

Не забуваймо також, що з Києва до Рiвного i назад ще ганяли автомобiльний кортеж, який возив Президента вiд аеродромiв до мiсць урочистостей. Тож чи так це вигiдно, як розповiдає нам президентська Адмiнiстрацiя?

Сергiй БОВКУН

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.