За якими правилами вже через рік будемо обирати новий парламент?

0

Поделиться в соц. сетях

У Верховній Раді стартувала дискусія про зміни до виборчого законодавства. Провладна більшість пропонує уже завтра, 4 жовтня, розглянути понад 10-ть законопроектів, більшість з яких опозиційні, а потім чекати на офіційні висновки Венеціанської Комісії щодо документа, запропонованого Мінюстом. Опозиція проти того аби поспіхом змінювати виборче законодавство і вимагає публічної дискусії. Тему продовжить Ольга Шеремет.

До виборів народних депутатів 2012-го року залишається рік. Парламентські більшовики пропонують заздалегідь визначитися із правилами гри і розглянути всі «виборчі законопроекти», які зареєстровані в парламенті.

«Логічно розглянути всі законопроекти, які є на сьогоднішній день, і якщо не буде прийняте відповідне рішення, то в нас далі буде вільний шлях для прийняття того закону, який ми зобов’язані прийняти», – говорить голова парламентської фракції Партії Регіонів Олександр Єфремов.

Категорично проти запропонованого провладною більшістю сценарію – опозиція. Нашеукраїнці заявили, що опозиціонерів хочуть усунути від дискусії. А віце-спікер Микола Томенко запропонував дочекатися офіційних висновків Венеціанської комісії щодо змін до виборчого законодавства, запропонованих Мінюстом. І врахувавши ці висновки визначатися щодо розгляду провладних та опозиційних законопроектів.

Поки сесійна зала не розгляне існуючі законопроекти, депутати не зможуть розглядати нові, стверджує спікер Володимир Литвин. Окрім того, голова парламенту переконаний, що писати «виборчі правила» потрібно таки в будинку під куполом.

Аби почути думку глави держави, зокрема, і щодо політичної конкуренції, нашеукраїнці запропонували зібратися на спеціальне засідання парламенту за участю Віктора Януковича. Проте спікер Литвин пояснив, що цього тижня організувати таке засідання неможливо – потрібні висновки профільного комітету щодо зареєстрованої нашеукраїнцями постанови.

Ольга Шеремет,

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.