12 типів постів для ефективного збільшення відвідуваності

0

Поделиться в соц. сетях

Дорогі друзі, сьогодні я поділюся своїми думками з приводу того, які типи постів найбільш ефективні для залучення відвідувачів. Я вивчив і систематизував ті пости на shakin.ru, які дали хороший ефект збільшення відвідуваності і отримання зовнішніх посилань. Крім цього, я проаналізував найбільш популярні пости на інших блогах.

12 типів постів для ефективного збільшення відвідуваності

Почну з загальних правил, які я для себе виробив.

Думаю, дуже важливу роль для залучення відвідувачів для всіх типів постів грає їх заголовок. Він повинен бути інтригуючим. Перше, що бачать Ваші друзі і фолловеры в соціальних мережах – це саме заголовок посту. І саме від заголовка багато в чому залежить, чи перейдуть вони на ваш сайт чи ні. Перед публікацією посту я обов’язково придумую кілька варіантів його назви, і вибираю той, який, на мою думку, є самим цікавим та інтригуючим.

Також дуже хороший ефект у плані залучення відвідувачів дають заголовки, що містять цифри. “7 рад, як зробити…”, “12 ефективних способів…”, “Як отримати 1000 відвідувачів…” – думаю, Ви самі можете придумати безліч подібних заголовків.

Ще одне правило, що я для себе виробив – не потрібно робити кожен заголовок інтригуючим або щоб він обов’язково містив цифри. Далеко не для кожного матеріалу це потрібно робити. Є пости, для яких немає сенсу використовувати інтригуючу назву або цифри в заголовку.

Так і потрапивши на блог, в якому всі назви посад будуть цікавими і містити цифри, я, чесно сказати, сильно засомневаюсь в тому, що цей ресурс дійсно цікавий. У більшості випадків на ньому будуть пости, написані “без душі”, і буде відразу відчуватися, що на написання кожної статті автор витратив не більше 10-20 хвилин.

І ще одне правило, без якого не вийде написати цікавий пост, який буде залучати відвідувачів. Це час. Багато часу. В середньому на написання кожної статті на shakin.ru я затрачиваю 4-8 годин.

Стаття не обов’язково повинна бути великий за обсягом. Це час потрібно витратити не тільки на написання як можна більшого обсягу тексту, немає. Потрібно витратити його на те, як написати як можна більш цікавий і корисний пост, як зробити інтригуючий заголовок, яку ілюстрацію та видеодесерт наприкінці підібрати, на фінальне редагування і додавання гумору і жартів в текст статті.

1. Докладні інструкції, уроки і мануали

Це, мабуть, найбільш ефективний тип постів для залучення відвідувачів і зовнішніх посилань. В інтернеті маса напрямків, у яких не всі користувачі можуть відразу розібратися, так і не у всіх є час і бажання самостійно освоювати якісь моменти.

Саме тому докладні уроки, інструкції і всілякі мануали завжди будуть одним з найбільш затребуваних типів постів.

Звичайно, на написання покрокового уроку з ілюстраціями і поясненням кожного моменту потрібно багато часу, але результат того вартий. Саме великі і докладні уроки по Фотошопу на мойому першому сайті, які я писав, дозволили мені отримати перший успішний досвід по збільшенню відвідуваності безкоштовно. Я писав з цього приводу серію статей Як збільшити відвідуваність з 0 до 3600 відвідувачів на добу за 1 рік – частина 1, частина 2 частина 3.

Всі уроки і інструкції, як по Фотошопу, так і просування сайтів, я пишу так. Уявляю, що я – повний новачок, і намагаюся пояснювати кожен крок максимально докладно, щоб було зрозуміло новачкові. Якщо зрозуміє новачок, то будь-який читач зрозуміє.

2. Відеоуроки і інші відеоматеріали

Мені дуже подобається створювати відеоуроки, так як вони дуже ефективні для залучення відвідувачів і зовнішніх посилань. Крім того, що це прекрасний спосіб показати що-або наочно, у відео є ще один великий плюс. Їх практично неможливо поцупити. Якщо накласти на відео логотип з адресою вашого сайту, а також кілька раз згадати своє ім’я, прізвище та адресу сайту, то красти його і видавати за свій ніхто не стане (на відміну від звичайного текстового матеріалу).

Наведу приклади своїх відеоуроків – Мої секрети по роботі з Gogetlinks – видеоурок і Як перевірити індексацію сторінки – 4 зручних способу. Інші матеріали можна знайти по тегу Відеоуроки.

Я записую відеоуроки у програмі Camstasia Studio 7. Андрій Морквин писав відмінні інструкції по роботі з цією програмою. Ось вони – Як я записую відеоуроки і Як я записую відеоуроки. Частина 2.

3. Пости-списки

Варіантів списків дуже багато. Це можуть бути добірки цікавих матеріалів, які попалися Вам за останній час. Наприклад, я роблю такі збірки у рубриці Блог-шоу, розбиваючи сайти за тематиками. Кожен блог-шоу дає хороший ефект щодо залучення відвідувачів і отримання зовнішніх посилань.

Це можуть бути списки корисних ресурсів для вивчення чого-небудь. Наприклад, у допомога початківцям я писав два таких поста – Кращі ресурси для вивчення html і css і Кращі ресурси для вивчення PHP і MySQL. Такі матеріали економлять масу часу тим відвідувачам, які зацікавлені у вивченні цих напрямків, і на них охоче ставлять посилання з форумів і блогів, а також додають в закладки та соціальні сервіси.

Також це можуть бути списки плагінів або розширень. Пам’ятаю, я на написання свого поста Кращі плагіни WordPress – 103 плагіна я витратив тиждень, і дуже задоволений результатом.

4. Пости з великою кількістю фотографій або ілюстрацій

Тематика мого блогу не передбачає такі пости, тому наведу хороший приклад того, як використання великої кількості фотографій дозволило одного блогу ефективно збільшити відвідуваність. Як я отримав більше 12 тисяч посилань з соціальних мереж на 1 пост – мегапост з отримання посилань і відвідувачів на блозі Ленара Амірханова від Олександра, автора блогу pozitiv-news.ru.

Там було використано 90 цікавих фотографій у поєднанні з інтригуючою назвою.

5. Статті, в яких автор ділиться своїм досвідом та напрацюваннями

Інформація, отримана на основі свого досвіду, володіє великою цінністю. Я вважаю, що матеріали, де автор ділиться своїм досвідом та напрацюваннями в будь-якому питанні, де розповідає про своїх експериментах, дуже ефективні для збільшення відвідуваності сайту та залучення зовнішніх посилань.

Наприклад, коли я поставив за мету домогтися 1000 відвідувачів на shakin.ru у добу за 10 тижнів і виконав її в строк, то потім опублікував серію статей, де поділився своїм досвідом щодо збільшення відвідуваності – Як я збільшив відвідуваність цього блогу з 350 до 1000 осіб за 10 тижнів – частина 1, частина 2, частина 3 частина 4. Ці пости позитивно вплинули на відвідування мого блогу.

6. Пости з презентаціями, інфографікою та наочними ілюстраціями

Презентації та інші наочні матеріали допомагають урізноманітнити контент вашого блогу і піднести інформацію в дещо іншому форматі.

Приклад моєї презентації можна подивитися в пості Як оптимізувати статтю під соціальні мережі і отримати 5000 відвідувачів. Про те, як зробити таку презентацію, я зробив видеоурок – Як зробити презентацію, яку буде цікаво дивитися – видеоурок.

7. Пости на спірні теми

У будь-якої тематики можна знайти теми, за якими є прямо протилежні думки. Написання поста в підтримку одного неодмінно призведе до того, що частина відвідувачів не будуть згодні і будуть доводити свою точку зору.

Приклад такого поста на моєму блозі – Чому Google Chrome краще Mozilla Firefox. Я міг би назвати його “Чому я перейшов на Google Chrome” або “Переваги Chrome порівняно з Firefox”, але ці варіанти заголовка здалися мені не такими інтригуючими. Вони нудні.

У кожного браузера своя армія шанувальників, і твердження того, що один популярний браузер краще іншого популярного браузера свідомо припускає, що прихильники кожного браузера будуть активно коментувати цей пост.

Саме так і вийшло – відвідувачі активно коментували статтю, при цьому зросла і відвідування мого блогу.

8. Пости популярної оффтопік категорії на блозі

Такою стала моя категорія Пригоди. Я пишу пости цієї категорії тільки тоді, коли є натхнення саме для написання таких матеріалів, і не шкодую часу і сил для того, щоб зробити мої розповіді як можна більш цікавими.

Думаю, у кожного блогера є спогади, які будуть цікаві його відвідувачам. Я довго думав, перш ніж написати перший пост про те, Як я три тижні був бездомним в Нью Йорку, але стаття багатьом сподобалася, і я вирішив продовжити.

9. Відповіді на запитання читачів

Коли ви стаєте фахівців в якийсь області, то ваша думка і поради відвідувачі завжди будуть читати з інтересом, особливо якщо ви будете відповідати на їх питання, створюючи таким чином зворотний зв’язок з читачами. Я регулярно веду два напрямки відповідей на питання – SEO відповіді та відповіді на питання по WordPress.

Такі пости можуть залучати на ваш сайт додаткових відвідувачів, які будуть приходити на ваш сайт з пошукових систем, коли вони будуть набирати своє питання в Google або Яндексі і знайдуть в результатах пошуку ваш матеріал з відповіддю на нього. Якщо ваша відповідь їм сподобається, то не виключено, що вони стануть постійними читачами блогу і навіть можуть стати вашим клієнтом.

10. Інтерв’ю з відомими людьми

Взяти інтерв’ю у відомого людини – завдання не з легких. Але спроба – не катування. Не турбуйтеся, якщо вам не відповідають або ви отримуєте відмову, і звертайтеся до інших популярних осіб, і все обов’язково вийде.

Тут саме час трохи похвалитися . Ось інтерв’ю з відомими закордонними фахівцями, які мені вдалося взяти для блогу shakin.ru:

Даррен Rowse, всесвітньо відомий блогер, автор ProBlogger.net, Австралія

Лорен Бейкер, всесвітньо відомий SEO-спеціаліст, засновник Searchenginejournal.com, США (Лорен опублікував це інтерв’ю англійською Interviewed on Russian Blog Search Shakin.ru на своєму популярному сайті, де воно пробуло на головній сторінці протягом кількох днів. Обидва дні я ридав від щастя )

Rand Фішкін, seomoz.org, США

Після кожного такого інтерв’ю на моєму блозі відчутно збільшувалася відвідуваність і активніше з’являлися зовнішні посилання на нього.

11. Докладні огляди

Великі і докладні огляди телефонів, програм, сервісів, гаджетів, комп’ютерів, ноутбуків, планшетів, автомобілів є одним з найбільш ефективних типів постів для збільшення аудиторії читачів сайту.

У таких оглядах досліджуваний об’єкт повинен буквально бути розібраний “по кісточках”. Бажано, щоб у ньому було багато фотографій або ілюстрацій, а також огляд характеристик. Якщо в огляді буде відео – це буде взагалі чудово. Приклад детального огляду – Samsung Galaxy Tab 10.1.

Для збільшення відвідуваності також ефективні порівняльні огляди, де порівнюються приблизно аналогічні об’єкти. Приклад такого поста я зустрів недавно – Порівняльний огляд 21 кращого планшета, і рука відразу потягнулася додати його в закладки . Люблю такі матеріали.

12. Серії статей

Якщо у вас є ідея написати величезний і комплексний пост на хоч якусь тему, то має сенс розділити публікацію на кілька частин. На мій погляд, при інших рівних умовах більший ефект в плані збільшення відвідуваності і залучення зовнішніх посилань дасть серія з декількох статей порівняно з однією величезною статтею.

Після публікації моєї нової схеми просування Пазур тигра – моя схема просування сайтів. Частина 1 мене запитують, коли буде друга частина. Користуючись нагодою, передаю привіт друзям хочу сказати, що друга частина вийде найближчим часом, я вже працюю над нею. У серпні я вирішив її не писати, так як був літній спад відвідуваності з-за відпусток і канікул, а зараз всі повернуться і буде більш підходящий час для публікації.

Так що залишайтеся на зв’язку! Бажаю Вам успішної збільшення відвідуваності і щоб на ваших сайтах було стільки цільових відвідувачів, скільки вам навіть не потрібно!

http:shakin.ru

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.