Є два способи не дозволити Тимошенко стати майбутнім президентом

0

Поделиться в соц. сетях

Щойно прочитав, що регіонали відмовилися декриміналізувати статті, за якими судять Тимошенко і Луценка. Фактично це означає, що 11 жовтня Тимошенко винесуть обвинувачувальний вирок. У тому, що називається мізками влади, якщо там такі є, це означає наступне: Влада вирішила у справі Тимошенко йти до кінця, керуючись скоріше так званою пацанською логікою, а не логікою політичною. Пацанська логіка не стратегічна і прямолінійна. Якщо сьогодні випустити Юлю, то це означає, що потрібно визнати свою помилку, відступити, показати, що сторонній тиск може примусити дати слабину. Тому пацани так часто гинуть, як це сталося днями з одеськими кілерами, які саме такою логікою керувалися. Отже, якщо Юлі винесуть вирок, якого вимагає прокуратура, то прогнозувати подальший хід подій надзвичайно легко.

Захід все ж таки зробить те, від чого так довго відмахувався – ускладнить в’їзд у свої країни п’яти-шести чиновникам і двом-трьом олігархам. У майбутніх парламентських виборах відмовиться брати участь спочатку Яценюк, а потім, скоріш за все і Тягнибок, незважаючи на всю керованість, яку йому приписують. Звичайно, ані Гриценко, ані Кириленко теж не братимуть участь у виборах. Звичайно, попри все своє ставлення до Тимошенко, у них не братиме участь і Ющенко. Тому, що Захід чудово розумітиме, що вибори, у яких не бере участі найрейтинговіший опозиційний лідер, визнавати не можна, навіть якщо інші опозиціонери на них підуть. Всі демократичні політики це розуміють. Отже у виборах візьмуть учать регіонали, комуністи, можливо, Литвин, хоча, це не факт (Він буде у моїй програмі завтра – запитаю його про це). Вибори не визнають і ми станемо свідками надзвичайно болісних змін. Цей сценарій очевидний і зрозумілий кожному європейському політику. Так само він абсолютно незрозумілий для більшості українських політиків рождённых в СССР. Але для Заходу кожен процент, який отримають навіть демократичні партії не матиме легітимності, якщо Тимошенко не візьме участі у цих виборах.

Якщо Тимошенко виправдають, у що я не вірю, то влада отримає шанс, що вона і далі продовжуватиме робити помилки, які робила раніше і в демократичних умовах втратить власну політичну перспективу. Або не втратить – але чи здатна вона на такі кардинальні політичні зміни навіть після репресій – не зрозуміло.

Про це і не тільки я буду говорити завтра в програмі окрім Литвина, також з Мареком Сівцем – євродепутатом з Польщі, який очолював колись польське РНБО, Остапом Семираком, який повезе у НАТО свій фільм про Тимошенко, письменником і публіцистом Ігорем Померанцевим, режисером і мандрівником Леонідом Кантером. Будуть ще фрагменти з вистави за творами Ліни Костенко. Так що – побачимося завтра ввечері.

Журналіст, генеральний директор телеканалу ТВі

http:www.pravda.com.ua

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.