Президент ПАРЄ: процес над Юлією Тимошенко має бути відкритим

0

Поделиться в соц. сетях

Президент Парламентської Асамблеї Ради Європи Мевлют Чавушоглу заявляє про необхідність забезпечення відкритості судового процесу над екс-прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко.

Я закликаю до того, щоб цей процес був прозорим, щоб всі знали сутність обвинувачень, – сказав Мевлют Чавушоглу українським журналістам сьогодні у Страсбурзі (Франція).

На його думку, непрозорість процесу створює передумови для сприйняття цього процесу як політично мотивованого. Я дуже шкодую, що колишній прем’єр-міністр, політик, знаходиться у в’язниці з тієї або іншої причини. Вона – колишній прем’єр-міністр, вона політик, і можна легко сказати, що це політична справа. Саме тому я закликаю владу і всіх причетних, щоб процес був прозорим, щоб врешті-решт люди побачили: політичний це процес чи ні, – підкреслив Президент ПАРЄ.

Як відомо, 30 вересня головуючий у справі суддя Печерського районного суду Києва Родіон Кірєєв незаконно обмежив для громадян України та народних депутатів можливість спостерігати за оголошенням вироку Юлії Тимошенко. Згідно з рішенням судді, до зали 11 жовтня окрім учасників процесу буде допущено лише представників засобів масової інформації для проведення аудіо-, відео- та фотофіксації.

Адвокат екс-прем’єра Юрій Сухов розцінив це рішення судді як побоювання заворушень через винесення обвинувального вироку. Таким чином, суд вже зараз фактично сказав, що вирок буде обвинувальним, і він передбачає, що можуть бути порушення громадського порядку в залі судового засідання, – сказав Юрій Сухов 30 вересня журналістам.

Захист Юлії Тимошенко переконаний, що головуючий у справі суддя, ухваливши рішення про обмеження доступу на суд для громадськості перевищив свої повноваження, передбачені Кримінально-процесуальним кодексом. Суддя Кірєєв ухвалив явно незаконне рішення, яке суперечить Конституції і статті 20 Кримінально-процесуального кодексу, – заявив Микола Сірий у суді.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.