Олександр Турчинов: нові звинувачення проти Юлії Тимошенко є абсурдними і провальними
Поделиться в соц. сетях
Перший заступник голови парті Батьківщина Олександр Турчинов називає дії Служби безпеки України продовженням політичних репресій проти опозиції та заявляє про безпідставність і абсурдність нових обвинувачень, висунутих Юлії Тимошенко у справі боргів корпорації ЄЕСУ перед Росією.
Нове звинувачення, висунуте проти Юлії Тимошенко, ще більш абсурдне, ніж провальні справи, які афішувалися, фальшувалися і розглядалися протягом останнього року, – заявив Олександр Турчинов сьогодні на брифінгу в Києві.
Перший заступник голови парті Батьківщина наголосив, що слідчі СБУ не пред’явили Юлії Тимошенко жодних обвинувачень і діяли у незаконний спосіб. Ніякого звинувачення не пред’явлено. Вони пробували це робити в позазаконний спосіб – вчора увечері, десь біля восьмої години. Не було допущено до цієї справи жодного адвоката, з матеріалами, безумовно, ніхто не знайомився, ніяких попередніх допитів з цього питання також не було, – пояснив він.
Олександр Турчинов переконаний, що нову кримінальну справу проти Юлії Тимошенко порушено за вказівкою чинного президента. Говорити, що це без узгодження, без якихось там санкцій, без інформування Януковича – знаєте, це можна сприймати виключно як анекдот. Повністю Служба безпеки підпорядкована президенту, повністю виконує всі його доручення щодо боротьби з опозицією, – впевнений він.
Говорячи про новостворену справу проти Юлії Тимошенко, Олександр Турчинов нагадав, що за часів президентства Леоніда Кучми аналогічні справи, порушені стосовно Юлії Тимошенко, були визнані українськими судами сфальсифікованими, а Юлія Тимошенко з 1997 року не мала жодного відношення до корпорації Єдині енергетичні системи України.
Крім того, за його словами, борг компанії ЄЕСУ не був забезпечений державними гарантіями. Це нонсенс, і я впевнений, що якби були реально забезпечені державними гарантіями борги, то, повірте мені, Росія 15 років не чекала б. Ви ж бачите, як працює Російська Федерація: вони ніколи свого не втрачають, подивіться, як вони дуже жорстко відстоюють свої позиції в тому самому енергетичному секторі, – додав він.
Справа знову фальшується, і безумовно, що такі дії перекреслюють всі сподівання, що чинне керівництво України зробить хоч якісь висновки з позицій і заяв, що пролунали від провідних країни світу. Відкриваючи нові слідчі дії, нові процеси, мета яких тільки одна – не випустити Юлію Тимошенко із в’язниць. Страх Президента Януковича і його владної команди перед Юлією Тимошенко настільки великий, що він просто паралізує їх розум: вони не можуть адекватно оцінювати ситуацію і діють таким чином, що викликають подив і жах не тільки уже у громадян України, але а, мабуть, уже в усього світу. Для режиму є тільки одна форма існування – це політичні репресії, це спроба знищення опонентів. І головного опонента – Юлії Тимошенко, – резюмував Олександр Турчинов.