Азаров – експерт з металів

0

Поделиться в соц. сетях

Дещо запізніла реакція на слова нашого прем’єр-міністра в ефірі телеканалу “Інтер”, але не міг про це не згадати.

Часто виникає відчуття, що Микола Янович живе в якомусь вакуумі, в який поступає лише позитивна інформація без найменшого натяку на песимізм.

Взагалі, голова уряду – невиправний оптиміст.

“Ми дуже уважно відстежуємо ситуацію, і поки що немає причин очікувати песимістичного розвитку ситуації”, – казав Азаров під час недавнього ефіру.

Всі якось уже звикли до безмежного позитиву прем’єра з його оптимістичними сценаріями та прикладами зростання ВВП. Утім, чомусь рівень життя не зростає, а от ряд дорогих авто під Радою, Кабміном постійно оновлюється, як і автопарк голови держави.

Проте, приголомшило не це, а інші його слова:

— Підстав для песимізму немає. Навпаки, скажімо, потреби в нашому основному експортному товар – металі – поки зростають, – заявив Азаров.

— Потреби у кого зростають?

— Так би мовити, у покупців. Нашими основними покупцями є азійські ринки, які на відміну від європейських, зараз стабільні.

Якщо б хтось хтось з тих телеглядачів, хто не відмовляє собі в мазохистській втісі дивитися вечірні ефіри, перемкнув на інший канал, то він міг би почути протилежні слова голови ради НБУ Петра Порошенка:

“Ціни на метал впали на 20%, і в падінні ВВП провини уряду тут немає так само, як немає заслуги уряду в тому, що цей показник зростає. І на сьогоднішній день руда, метали падають, запаси складські збільшуються”.

Додаю також нижче іншу інформацію агентства Bloomberg:

“Падіння цін на сталь у Китаї з 17 по 21 жовтня стало найбільш стрімким з періоду світової економічної кризи 2008 року.

Згідно з даними Beijing Antaike Information Development Co., ціни на гарячекатаний прокат минулого тижня впали на 8,8%, що стало найбільш істотним зниженням з 17 жовтня 2008 року.

При цьому вартість залізної руди знижувалася останні 10 торговельних сесій поспіль”.

Чого хвилюватися? Микола Янович каже, що у нас є стабільний збут…

Джерело: Метал-Курьєр

Дмитро Дєнков

Журналіст “Економічної правди”

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.