Київські солодощі стали небезпечними

0

Поделиться в соц. сетях Більше третини цукерок, тортів і печива, які реалізовуються в Києві потенційно небезпечні для здоров’я.

Такі дані главку із захисту прав споживачів КМДА, пише «».

Згідно з інформацією, 35% проданих солодких виробів – прострочені або ж їх зберігають без дотримання температурного режиму, через що вони псуються. При цьому з кожним місяцем споживання киянами солодощів істотно збільшується.

«Скарги споживачів в основному на маркування з подвійними датами виготовлення, на цвіль в тортах, неприємний присмак і шкаралупу горіха всередині торта. Для розгляду заяв споживачів фахівці управління проводили перевірки з виїздом на місце», – сказала заступник начальника главку Юлія Коваленко. З проінспектованих фахівцями 791 кг кондитерських виробів зняли з реалізації 274 кг (це 35%). Серед цих солодощів прострочені і без спеціальних документів.

Щоб не купити погані ласощі, в главку радять дотримуватися п’яти основних правил. По-перше, упаковка ласощів повинна бути чистою і непошкодженою. По-друге, температура зберігання виробу повинна відповідати умовам, зазначеним на упаковці, інформація про склад солодощів повинна вказуватися українською мовою, а на упаковці має бути маркування з назвою виробника, його адресою, датою виготовлення, умовами зберігання, складом, терміном придатності. І останнє – на вимогу покупця продавець зобов’язаний надати супровідні документи, що підтверджують якість товару, зазначила Ю. Коваленко.

Лікарі повідомили, що небезпечні бактерії і цвіль найчастіше утворюються на через високу наявність в них вологи і цукру. І, як уточнили медики, небезпечні не так ці бактерії, як токсини, які утворюються в результаті. Вони викликають запальний процес у слизовій шлунка, кишечника. Найнебезпечніша цвіль може бути в горіхах або горіховому борошні, вона впливає на печінку, там накопичується і може викликати сильне отруєння. Найчастіше від солодощами страждають діти, так як для них вистачає мінімальної дози токсинiв.

Источник:

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.