Населення Землі швидко старіє – ООН

0

У найближчі 10 років кількість жителів планети старше 60 років перевищить мільярд осіб.

Про це йдеться у доповіді ООН, передає .

При цьому влада багатьох країн, на думку авторів доповіді “Старіння в XXI столітті: тріумф і виклик”, явно недооцінюють наслідки стрімкого старіння населення.

Доповідь була опублікована в Міжнародний день людей похилого віку, який відзначається 1 жовтня.

За даними ООН, до 2050 року людей “за шістдесят” в світі буде більше, ніж 15-річних підлітків.

Японія на сьогодні є єдиною країною, де вік 30% населення перевищує 60 років.

Однак до 2050 року в аналогічній демографічній ситуації, за прогнозом ООН, опиняться ще не менше 60 країн, у тому числі Албанія, Канада і Китай.

В даний час дві третини населення світу старше 60 років, за даними фонду населення ООН, проживають в країнах, що розвиваються.

У ряді держав, наприклад, на Кіпрі і в Латвії, більше половини тих, чий вік перевищує 60 років, проживають в умовах бідності.

Автори документа відзначають, що саме по собі збільшення тривалості життя та, відповідно, кількість літніх, в цілому говорить про поліпшення умов життя населення Землі.

За останні кілька десятиліть у світі спостерігалося зростання рівня медичного обслуговування, яке, до того ж, стало більш доступним.

Люди стали краще харчуватися, а більш високий, ніж раніше, рівень освіченості, говориться в доповіді, сприяє поширенню сімейного планування та скорочення кількості дітей в сім’ях.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.