Гігантський астероїд пройде у небезпечній близкості до Землі

0

31 травня 2013 астероїд 1998 QE2, який за розмірами в дев’ять разів перевищує корабель Queen Elizabeth 2 (2,7 км), пройде поряд із Землею на відстані 5,8 мільйона кілометрів, що в 15 разів більше відстані між Землею і Місяцем. І хоч цей космічний гість не цікавить вчених і астрономів як «небезпечний астероїд», для любителів поспостерігати за небесними тілами він у повному розпорядженні.

Якщо на Землю впаде гігантський астероїд, наслідки можуть бути різноманітними. На щастя, цей космічний гість небезпеки не несе.«Астероїд 1998 QE2 буде відмінною метою для радарів в Аресібо і Голдстоуні, тому ми збираємося зробити ряд шикарних знімків у високій якості, які могли б продемонструвати багатство поверхні астероїда», – повідомляє астроном Ланс Беннер, головний дослідник Голдстоунської обсерваторії NASA.

«Щоразу, коли астероїд підходить так близько, він надає відмінну наукову можливість детально вивчити його, зрозуміти розміри, форму, обертання, особливості поверхні і те, що вони можуть повідомити про його походження. Це також дозволить обчислити більш точний курс проходження астероїда в наступний раз ».

Максимальне зближення астероїда з нашою планетою станеться 31 серпня у 1:59 за тихоокеанським часом (20:59 UTC). Це найближче проходження QE2 щонайменше в найближчі два століття.

Астероїд був виявлений 19 серпня 1998 астрономами Массачусетського технологічного інституту.В 2036 році поруч із Землею також пролетить астероїд Апофіс. Цей «малюк» за розмірами куди менше 1998 QE2.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.