Що потрібно знати про найпоширеніше жіноче захворювання: молочниця

0

«Одна таблетка, і молочниці як не бувало!» — обіцяє нам реклама. Проте лікарі запевняють, що так просто хворобу не перемогти, хоча і не приховують, що є спосіб уникнути рецидивів.

Молочниця любить жіноче середовище проживання і хоча б сім з десяти представниць слабкої статі перенесли це захворювання. Причому кожна друга хворіла кілька разів, а 15-20% жінок придбали хронічний кандидоз.

Як розпізнати «ворога»?

Характерні ознаки молочниці — свербіж, печіння, сирнисті виділення, набряклість статевих органів. Однак цього недостатньо, щоб поставити собі діагноз. Справа в тому, що не завжди такі симптоми говорять про розвиток кандидозу, вони можуть проявитися і при інших інфекціях, наприклад, вагинозі. Щоб точно визначити хворобу, потрібно провести мікроскопічне дослідження мазка. Сьогодні це самий простий і швидкий спосіб.

Де шукати винних?

Багато жінок вважають, що «підхопили» молочницю від свого партнера. Однак не поспішайте звинувачувати чоловіка. Основними причинами кандидозу є внутрішні проблеми, як зниження імунітету, неправильна інтимна гігієна, хвороби шлунково-кишкового тракту, прийом антибіотиків, хронічні недуги. Бувають також сезонні чинники, наприклад, за словами акушера-гінеколога Болдиревої Н.В., нерідко до загострення молочниці призводить загоряння в мокрому купальнику, довге купання в морській солоній воді та інші літні «насолоди».

Як зупинити рецидиви молочниці?

Курс лікування протигрибковими препаратами позбавляє від молочниці, але не захищає від її повторного розвитку. Повністю знищити гриби, що викликають молочницю, поки що не можливо. Тому правильна схема лікування повинна обов’язково включати крім протигрибкових препаратів зміцнення імунітету в піхві. Міцний імунітет в піхві єдиний ефективний спосіб взяти молочницю під контроль.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.