Чоловік з Сицилії пробігся по лаві

0

Це на YouTube показує людину, яка робить кілька кроків вгору по потоку лави на горі Етна, в Сицилії. Під правою його ногою навіть видно невелике полум’я, яке виривається з під підошви його взуття. Воно було проаналізовано геофізиком, який підтвердив, що воно може бути справжнім.

Ерік Клеметті з Університету Огайо пояснив у своєму блозі, що в процесі виверження, коли на киплячу лаву впливає холодне повітря, вона утворює темну кірку, на яку можна стати ногами, нехай навіть і на короткий період часу. І хоча лава постійно тече, як безперервний потік, вона є більш в’язкою, ніж вода, як стверджує вчений, що означає, що вона може витримати невеликий тиск.

При виверженні вулкана температура рідкої лави коливається від 700 до 1200 градусів за Цельсієм. Вона до 100.000 разів перевищує в’язкість води. Коли вона перестає рухатися, то твердне, утворюючи вулканічну породу. У процесі виверження також відбувається викид суміші вулканічного попелу та інших фрагментів, яка називається тефрой.

У цілому, за словами вченого, пройти по потоку лави можна без особливих труднощів і страшних наслідків, якщо: вибрати правильний потік лави (більш прохолодний і повільний), робити швидкі кроки і сподіватися на удачу.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.