В Антарктиді одне з озер вийшло з берегів

0

Під льодовиковим покривом Антарктиди знаходиться мережа озер, що утворилися в результаті танення льодовиків. У період між 2007 і 2008 роками одне з цих озер вийшло з берегів, викинувши в океан близько 6 мільярдів тонн води. Приблизно стільки води споживають США за два дні. Це найбільша в історії зафіксована повінь на континенті, пише науково-популярний інтернет-журнал Discovery.

Озеро Кук знаходиться на відстані 2700 метрів від кромки льоду в східній частині континенту. Це одне з 379 підлідних озер в Антарктиді. Найбільшим з них є озеро Схід.

Дослідники дізналися про існування цих озер, коли помітили вертикальне зміщення льодового щита Антарктиди. Дистанційне зондування та моделювання показали, що крига скресла після наповнення озер талою льодовиковою водою. Іноді вони переповнялися, і вода перетікала в океан.

У період між 2006 і 2008 роками було відмічено різке осідання льоду над озером Кук. За два роки лід просів більш ніж на 20 метрів, сформувавши глибоку вирву. Вчені припустили, що причиною цього став розлив підлідного озера.

Для вимірювання геометричних розмірів льодового кратера використовувалися дані, отримані із супутників. Вченими було висунуто припущення, що обсяг кратера дорівнює обсягу води, що надійшла з озера в океан.Згідно з розрахунками, озеро втратило близько 1,2-1,7 трильйона галонів води.

Така масивна повінь викликала стрімкий потік води в океан з приблизною швидкістю 42 000 галонів (159 кубічних метрів) в секунду. Приблизно з такою ж швидкістю тече річка Колорадо (США).

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.