Новий тип оптичної нитки міняє уявлення про передачу інформації

0

Учені в США, Ізраїлі та Данії винайшли новий вид оптичної нитки, яка може переносити промені світла на довгі відстані. Їх «вихрова» нитка і система кодування і декодування дозволяють передавати інформацію за допомогою так званого імпульсу відбиття світла.

В принципі, система збільшить швидкість передачі даних і збільшить потужність інтернет-трафіку. Оскільки все більше даних надсилається по інтернету, дослідники намагаються розширити оптичного кабелю, щоб передача цифрових даних також стала можливою. Хоча розробляється відразу декілька можливих схем, всі вони мають свої недоліки начебто потреби в інтенсивній обробці сигналу або в складних багатоядерних волокнах.

Сиддхарт Рамахандран, провідний розробник Бостонського університету, допрацював кабель так, що інформація більше не втрачається від найменших змін навколишнього середовища. Посередині нового кабелю йде ще один, внутрішній. Показник заломлення світла в ньому більше, ніж в усьому іншому волокні. Внутрішній сердечник передає основні сигнали, а зовнішнє волокно відбирає на себе можливі «паразитичні» сигнали, отримані в результаті подвоєння світлових сигналів після їх неправильного заломлення.

Інший вчений – Віллнер, із США, упорядкував процес кодування інформації в 4 сигналу. Два стандартних сигнали: 0 і 1, і два сигнали, одержувані в результаті неминучої кільцевої поляризації кабелю: -1 і 1. Використовуючи ці чотири сигналу вчені змогли передавати інформацію на відстань 1.1 кілометра зі швидкістю 400 Гігабіт / сек.

Подальша розробка системи дозволила передати квартет сигналів десятьма різними видами довжини світлових променів. Це збільшило потужність кабелю до 1.6 Терабіт / с. Це еквівалент одночасного транслювання восьми Blu-ray дисків кожну секунду. Воістину велике досягнення, враховуючи, що раніше інформація передавалася лише на відстані до одного метра.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.