NASA розповіли про плани на найближчі 20 років

0

Національне управління з повітрєплавання і дослідження космічного простору має великі плани щодо освоєння космосу протягом найближчих двох десятків років. Згідно ілюстрації, створеної Бобом Ал-Гріном з порталу Mashable, NASA збирається запустити до 2030 року безліч різних космічних місій, починаючи від повторного освоєння Місяця і закінчуючи пілотованим польотом до Червоної планети.

План польотів почне своє здійснення у вересні 2013 року, коли супутник NASA LADEE (Lunar Atmosphere and Dust Environment Explorer) вирушить до 160-денну подорож з дослідження місячної поверхні. У кінці 2013 року стартує місія MAVEN (Mars Atmosphere and Volatile Evolution Mission). Завданням майбутньої місії буде визначення того, яким насправді був клімат Марса. З’ясувати це вчені планують шляхом вивчення верхніх шарів атмосфери Червоної планети, іоносфери, а також шляхом аналізу взаємодії на планету Сонця і сонячного вітру.

У наступному році стартує Magnetospheric Multiscale Mission, суттю якої буде пошук відповіді на те, як магнітні поля Сонця і Землі взаємодіють один з одним. Для цього завдання NASA збирається використовувати чотири однакових космічних апарата. У 2015 космічний апарат New Horizons нарешті пройде повз Плутон і його луни, подолавши відстань понад 4 мільярдів кілометрів.

Дві наступні місії заплановані на 2016 рік. Завданням місії Juno стане дослідження таємниць самої великої планети нашої Сонячної системи – Юпітера. У свою чергу космічний апарат InSight відправлять на Марс з метою пробурити в ньому дірки глибше, щоб дізнатися більше про його будову та історію.

У 2017 році почнеться місія TESS, в рамках якої кілька космічних телескопів будуть шукати нові потенційно населені екзопланети поруч із самими найближчими до нашого Сонця зірками.

В 2018 році NASA запустить Solar Probe Plus, завданням якого буде дослідження зовнішньої атмосфери Сонця. На цей же рік заплановано запуск найдосконалішого космічного телескопа нового покоління – James Webb Telescope, який буде шукати нові галактики і зможе заглянути куди глибше у Всесвіт, ніж усі його попередники. Останньою місією на 2018 рік є запуск космічного апарату OSIRIS-Rex, який наблизиться до астероїда «1999 RQ36», своєї роботизованою рукою візьме зразки його грунту і повернеться з ними на Землю в 2023 році.

Після дворічної перерви, в 2020 році почнеться місія по запуску нового марсіанського ровера, завданням якого буде пошук слідів колись існуючого на Червоній планеті життя та інших зразків.

2025 повинен запам’ятатися людству як рік, коли стартує місія з керованого польоту на астероїд, на основі даних, отриманих космічним апаратом OSIRIS-Rex. 2030-й може нарешті стати тим роком, коли до Марса відправлять пілотовану місію в один кінець і наступне створення на Червоній планеті першої марсіанської колонії.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.