Чи є майбутнє у таксофонів?

0

Поделиться в соц. сетях

За радянських часів цілком вистачило б двох копійок, аби зателефонувати з таксофону та й їх кількість була значно більшою. Нині ще можна зустріти поодинокі вуличні апарати телефонного зв’язку, але здебільшого вони припадають пилом, не витримуючи «мобільної» конкуренції.

Бурхливий розвиток мобільного зв’язку змусив ставитись до таксофонів, як до свого роду архаїки. Перші згадки про них з’явилась ще наприкінці дев’ятнадцятого сторіччя. Відтоді багато води утекло, і якщо років п’ятнадцять тому таксофони були чи не єдиним практичним засобом зв’язку, то нині більшість перехожих віддає беззаперечну перевагу мобільним телефонам.

Однак, таксофони мають і свої переваги. Варто зазначити, що з кожним роком вони все більше осучаснюються. Нині в одному Луганську налічується понад п’ятсот таксофонів, шістдесят з яких універсальні. Тобто, телефонувати можна не тільки, використовуючи картку передоплати. Достатньо мати в кишені якнайменше п’ять копійок. Їх вистачить на 30 секунд розмови.

Керівництво «Укртелекому» стверджує, що на сьогоднішній день в луганську достатня кількісь таксофонів, однак скористатись послугами стаціонарних вуличних телефонів бажаючих з кожним днем стає все менше. В «Укртелекомі» говорять, що мережу треба зберегти, адже є такі райони міста, де таксофони насправді популярні. Крім того, саме за допомогою таксофонів здійснюють дзвінки на так звані «екстрені» номери, телефонувати на які подекуди прагнуть анонімно. З 2007 року була введена послуга вхідних дзвінків. І віднедавна містом встановлені і спеціальні таксофони для інвалідів, висота кабінки яких є значно нижчою. Робота ведеться, однак про прибутки і не мріють. В середньому кожен таксофон приносить за місяць близько чотирьох гривень.

Віктор Літман, керівник відділу таксофонних послуг: «Никто не говорит, что таксофоны на сегоднешний день прибыльные. В убуток. Но над этим вопросом работает на сегоднешний день руководство «Укртелекома». Оно не однократно выходило с предложением и к кабінету министров, и к Верховной раде, чтобы на государственном уравне датировать направление. Поскольку оно на сегоднешний день исходя из социальной значимості весьма актуально».

Ще однією суттєвою перевагою використання таксофонів є вартість дзвінка. В порівнянні з мобільним зв’язком вона є значно дешевшою, включаючи розмови з закордоном. Крім того ведеться робота із вдосконалення і цілком можливо, що невдовзі ми зможемо побачити апарати вуличного телефонного зв’язку, осучаснені Інтернетом.

Віктор Літман, керівник відділу таксофонних послуг: «Если их произойдет определенная модернизация. Были такие попытки и в России и прочие… Был таксофон, Интернет услуги предоставлял. Я думаю, что не за горами такая услуга будет в Украине. Мы не хуже других стран».

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.