Вацлав Гавел, Далай-Лама та Григорій Явлінський закликають звільнити Тимошенко і Луценка з-під варти

0

Провідні світові політичні та культурні діячі написали листа-звернення до Євросоюзу із закликом проводити більш активну політику щодо України. Листа було опубліковано на сайті міжнародної неприбуткової спілки видань, яка знаходиться у Празі, The Project Syndicate

Найбільшого занепокоєння у авторів листа викликає консолідація влади в Україні в руках президента Януковича, «епідемія корупції», збільшення «політичної» активності СБУ, переслідування опозиційних партій та незалежних ЗМІ.

«У безпосередніх інтересах ЄС зараз намагатись проводити більш активну політику щодо України. Польща в якості головуючого в ЄС повинна згадати, як Захід колись допоміг їй. Аналогічні заходи наразі потрібно застосувати і щодо України і їх не потрібно відкладати, керуючись політичною доцільністю», – йдеться у листі.

«Ми закликаємо ЄС та його держави-члени наполягати на забезпеченні верховенства права в Україні. ЄС повинен вимагати, щоб Тимошенко та інші опозиційні лідери випустили під заставу, щоб вони змогли більш рішуче захищати себе в суді», – закликають автори листа.

Під листом підписались французький філософ Андре Глюксман, колишній президент Чехії Вацлав Гавел, теолог Міхаель Новак, президент Sasakawa Peace Foundation Йошей Сасакава, архібішоп Кейптауна та лауреат Нобелівської премії миру Десмонд Туту,

Колишній президент Німеччини Ріхард фон Вайцзереккер, голова російської партії «Яблоко» Григорій Явлінський, голова принц Йорданії та голова форму Західна Азія – Північна Африка Ель-Хасан Бін Талал та Далай-Лама.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.