Вересень засмутить автовласників та трохи порадує бюджетників

0

На українців з 1 вересня чекають збільшення зарплат працівникам бюджетної сфери, подорожчання автоцивілки, можливе подорожчання бензину і автомобілів.

Так, з 1 вересня втрачає чинність поправка до Податкового кодексу про дію знижених акцизів на бензин. Відтак з сьогоднішнього дня акцизи на бензини моторні підвищилися на 37,9% з 132 євро за тонну до 182 євро за тонну.

Експерти не виключають, що з 1 вересня, коли перестануть діяти знижені акцизи на нафтопродукти, ціни на паливо збільшаться. Зокрема, дизельне паливо подорожчає, за прогнозами експертів, до 9,75-10,00 грн за літр, бензин марки А-95 — до 10,65-11,00 грн за літр. У разі введення мита на імпортне паливо цей ціновий діапазон збільшиться ще на 1 грн за літр. Однак, міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко виключає підвищення роздрібних цін на нафтопродукти з 1 вересня, коли перестануть діяти знижені акцизи.

Разом з тим, з 1 вересня можливе підвищення мита на легкові авто. За повідомленням прес-служби Всеукраїнської Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів, «Укравтопром» просив Комісію вже з 16 серпня ввести спецмито 33,4% на автомобілі (1000-1500 смі) і 47% на автомобілі (1500 -2200 смі) відповідно. Однак рішення відклали до 1 вересня. Імпортери прогнозують у разі встановлення такого мита подорожчання іномарок у середньому на 40%.

З 18 вересня для українських водіїв подорожчають на 10-12% поліси обов’язкового страхування цивільної відповідальності перед третіми особами на випадок ДТП. Набуває чинності закон, який змінює порядок виплати страховки. Зокрема, водії отримають право самостійно, без виклику інспектора ДАІ, оформляти протокол про ДТП, в якому немає постраждалих (“європротокол”). А це збільшує кількість звернень і ризик шахрайства для отримання страхвиплат, що стало однією з причин підвищення вартості поліса. Деякі компанії, які страхують “автоцивілку”, закликають своїх клієнтів купити поліс вже зараз, мовляв, вже з 1 вересня буде дорожче на 30%, хоча закон набуває чинності з 18 вересня. .

З 1 вересня працівникам бюджетної сфери збільшать зарплати. Зокрема передбачено: підвищення оплати праці бюджетникам в середньому на 12,6%. Вчителі отримають на 340 гривень більше, а лікарі – на 300 гривень. Розширено перелік працівників освітньої сфери, які будуть отримувати 20% надбавку до окладу. Також, випускникам медичних навчальних закладів буде надаватися разова допомога в розмірі 5 мінімальних зарплат при вступі на роботу в сільській місцевості. Передбачено поліпшення умов праці медпрацівників, які надають допомогу хворим на туберкульоз. Заробітна плата таких працівників у поточному році збільшиться на 1736 грн., або на 67,4%.

Також з 1 вересня розпочнеться широкомасштабна рекламна кампанія, присвячена проведенню в Україні чемпіонату Європи з футболу 2012 року. За словами віце-прем’єр-міністра Бориса Колеснікова, у рамках цієї кампанії будуть продемонстровано 5-6 рекламних роликів як на всесвітніх телеканалах, так і на українських.

Кабмін з 1 вересня запроваджує квоту постачання цукру на внутрішній ринок в обсязі 1860 тис тонн. Обмеження діятиме до 1 вересня 2012 року.

Зазначимо також, що з 1 вересня мала набути чинності пенсійна реформа. Однак, Закон «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», прийнятий парламентом 8 липня, на підпис президенту Віктору Януковичу не надходив. Спікер парламенту Володимир Литвин заявив, що уточнений закон буде проголосований у Верховній Раді 6 вересня.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.