Психолог, психотерапевт в Києві: онлайн чи вживу?

0

Психолог, психотерапевт, психіатр, хто вони?

Психіатр – це лікар із медичною освітою.

Психолог – це людина з вищою освітою за спеціальністю «психологія» . В Україні це не медична освіта, а гуманітарна.

Психотерапевт — це психолог, який на додачу до базової освіти (медичної або гуманітарної), здобув також додаткову освіту за певним психотерапевтичним напрямом, чи то гештальт, чи то психоаналіз, чи арт-терапія і т.п. Тому часто ви можете бачити в анкетах спеціалістів «психолог, психотерапевт».

Як довіритися психологу

З психотерапевтом, як і з будь-якою іншою людиною, ви будуєте стосунки. Довіра приходить не відразу, але відвертість є дуже важливою. Зазвичай на таке, скажімо так, притирання дається 10 сесій, протягом яких ви визначаєте — ваш це терапевт чи ні. Насправді якщо ви відчуєте, що вам некомфортно розкриватися перед фахівцем, ви можете знайти іншого фахівця. І це цілком нормально. Ніщо людське нам не чуже. Головне знайти свою людину, і ви це обов’язково відчуєте.

Чи так само ефективна онлайн-консультація психолога, як і особиста зустріч?

Раніше, як правило, до фахівців зверталися у населеному пункті проживання. Навіть якщо психотерапевт знаходився в віддаленому куточку Києва, клієнти скоріше воліли б їздити туди хоч з передміся, ніж зв’язуватися з відео. Однак до нього швидко звикають обидві сторони. Для фахівця побачити клієнта в домашньому середовищі може бути навіть корисніше. У поле зору можуть потрапити стосунки із домочадцями, умови життя. Наприклад, може багато розповісти кількість речей, атрибути релігії, можливість (неможливість) усамітнитися в принципі. Помічено, що під час дзвінка з телефону люди почуваються більш «розслаблено», ніж із ПК. Відеокамера з персональним комп’ютером або на ноутбуці деяких змушує дотримуватися «корпоративної етики». Деякі пацієнти з розладами або тривожні або з іншими проблемами воліють вести діалог тільки голосом. Для деяких це може бути перший вірний крок на шляху вирішення своїх проблем, на який в іншому форматі вони б не зважилися.

Так що ж краще: онлайн консультація психолога чи відвідування психолога у Києві вживу?

Якщо є найменша необхідність звернутися до психолога, це потрібно зробити. За великим рахунком формат не такий  важливий, він має підходити саме вам. Але не слід відкладати звернення лише тому, що немає довіри до Інтернету, а офлайн варіант недоступний. Проблеми, що затягнулися, можуть погіршити ситуацію. Хороший фахівець зрозуміє, що онлайн-консультації недостатньо і дасть про це знати. Якщо терміново потрібно з чогось почати, отримати початкову консультацію, можна отримати допомогу швидко за допомогою віддаленого зв’язку.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.