Виставка паризького модельєра Поля Пуаре відкривається в Кремлі

0

Поделиться в соц. сетях

Король моди в Музеях Московського Кремля. Там відкривається виставка знаменитого паризького модельєра Поля Пуаре. 100 років тому саме він диктував жінкам в усьому світі, як треба одягатися. І завдяки йому в Росії тоді вперше побачили живих манекенниць. Зараз у столиці представлено 160 експонатів, що розповідають про життя і творчість майстра.

У Франції його називали чудовим, в Америці – королем моди. Світські дами приходили в паризький салон Поля Пуаре не просто як в дороге ательє. Це був будинок де бон тон – доброго смаку – центр розкоші, клуб обраних. З тих пір минув майже ціле століття, і його сукні, як справжні твори мистецтва, гастролюють по кращих музеях світу.

Революціонер моди, Пуаре створював вечірнє вбрання, які можна було носити без корсета. Правда, звільнивши від нього жінок, він придумав для них інше випробування. Неймовірно вузька спідниця, її навіть називали кульгавою, створена так, щоб її власниця не могла зробити широкий крок і весь час дріботіла.

Частина виставки присвячена візиту кутюр’є в Москву і Петербург, це сталося рівно 100 років тому.Пуаре вперше привіз до Росії живих моделей, що стало справжньою сенсацією, адже до цього одяг показували тільки на манекенах. З собою з Росії в Париж Пуаре відвіз лляну скатертину, з якої він зшив сукню.

Однією з найбільш новаторських речей Пуаре вважається так зване хвилинне сукню. Воно складається всього з двох шматків тканини, без виточок. Популярна серед покупців модель – в ательє шили його всього за півгодини.

Пуаре не тільки змінив форму жіночого плаття, він ще й першим з модельєрів запустив власну парфумерну лінію. Раритетні флакони, коробочки з-під них і пробники в Москву привезли з музею парфумерії у французькому Грассі.

Розквіт творчості кутюр’є припав на складні довоєнні роки, і зараз його ім’я пам’ятають і цінують в основному історики та дизайнери. Хоча саме Пуаре запропонував ХХ століття абсолютно нову концепцію моди і створив сукні, актуальні й донині.

Дирекція інформаційних програм Кореспондент Усього сюжетів:

Перевод статьи:

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.