Злиття Митної та Податкової – політичні ігри Азарова

0

Поделиться в соц. сетях

Механічне об’єднання податкової адміністрації та митної служби не вирішить питання їх модернізації та реформування, а, навпаки, породить нового державного монстра, який лише увімкне зелене світло новим корупційним схемам.

Просте злиття цих структур – без оновлення стратегії і тактики їхньої роботи – може призвести до колапсу в питаннях наповнення держбюджету. І тим більше подібні об’єднання не здатні створити сприятливі умови для розвитку вітчизняного підприємництва та позитивного інвестиційного клімату в країні.

Схоже, що заяви деяких високопосадовців про необхідність створення єдиної податково-митної служби – це всього-на-всього політичні ігри, єдина мета яких – зосередити в одних руках колосальні ресурси та можливості для безпрецедентного впливу на державні фінанси та бюджетну політику держави.

Якщо пан Азаров вважає, що подібна реорганізація зможе знищити корупцію та зупинити зловживання, які, на жаль, мають місце – він дуже помиляється, скороченням апарату ніде у світі не вдавалося побороти корупцію.

Така «реорганізація», запропонована Миколою Азаровим, більше змахує на радянські методи «оптимізації процесу», ніж на продуману, виважену й довготривалу реформу податкової та митної служб України.

Фракція «РЕФОРМИ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬГО» виступає категорично проти злиття податкової адміністрації та митної служби.

Президент України ще у березні заявляв про необхідність реформування цих держструктур – тобто, зробити їхню роботу більш прозорою, розвернути лицем до підприємництва, усунути каральні функції. Та про яке реформування можна говорити, якщо у разі злиття Податкової та Митниці під егідою Міністерства фінансів може виникнути корупційний орган, наділений небаченим повноваженнями?

Ігор Рибаков Народний депутат України,

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.