Вільфред Мартенс: переслідування опозиції порочить демократію

0

Поделиться в соц. сетях

Президент Європейської народної партії Вільфред Мартенс заявляє, що кримінальне переслідування лідерів опозиції порочить демократію.

Як у цілому Європейська народна партія, так і я особисто завжди вважав суд над нею (Юлією Тимошенко) політично мотивованим кроком, не гідним європейської демократії. Наша партія і я неодноразово говорили про це і в спільній заяві з сенатором Джоном Маккейном кілька тижнів тому. Всі міністри закордонних справ 27 держав-членів Європейського Союзу підтвердили цю позицію при підготовці саміту Європейського сусідства на 30 вересня у Варшаві, – сказав Вільфред Мартенс сьогодні в Києві на засіданні Клубу Фонду Конрада Аденауера.

За його словами, Україна сьогодні ризикує відступити назад у розвитку демократії та відкритого суспільства. Вільфред Мартенс нагадав, що вперше за багато років організація Freedom House класифікувала Україну в 2010 році як частково вільну країну. Це знак тривоги для всієї Європи, – підкреслив президент Європейської народної партії.

Юлія Тимошенко є надійним другом і її партія є важливим членом нашої політичної родини. Але ми говоримо тут набагато більше, ніж судовий процес над однією людиною. Ми говоримо також і про судові процеси над іншими представниками опозиції. Ми говоримо про майбутнє вашої країни як європейської демократії, яка значить більше, ніж просто питання незалежності судової системи, заснованої на верховенстві права, – підкреслив Вільфред Мартенс.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.